Mikroçip / Sperm Çip / Fertile Plus

Mikroçip Teknolojisiyle En Doğru Sperm Seçimi!
Doğurganlık ile ilgili sorunların en az % 50’sinin erkekten sebep olduğu bilinmektedir. Düşük sperm sayısı, düşük sperm morfolojisi veya düşük sperm kalitesi gibi sorunlar doğal hamilelik şansını ve hatta IVF tedavilerini bile ciddi şekilde etkileyebilir. Son yıllarda mikroçip yöntemi Harvard’da bir bilim adamı tarafından geliştirilmiştir ve ileri görüşlü IVF klinikleri tarafından uygulanmıştır. Mikroçip teknolojisi, sperm kalitesini erkenden ayrıştırmaya yardımcı olur.

Mikroçip Nedir?
Canlı ve sağlıklı sperm hücrelerinin araştırılmasında birçok farklı yöntem vardır. Gelişen teknolojilerle birlikte bu yöntemler, her gün daha etkili sonuçlar veriyor. Bu yöntemler arasında en yüksek başarı oranını gösteren ikisi, Microchip ve IMSI teknolojileridir. Bu teknolojilerle, çok zayıf olan ve daha önce hamilelikte gelişme olasılığı düşük olan sperm hücrelerinde bile sağlıklı hamilelik ve doğumlar elde ediyoruz.

Mikroçip Teknolojisi ile;
Sağlıklı sperm hücreleri, daha az sağlıklı olan spermlerden ayırt edilir. Sperm cipsleri olarak da bilinen mikroçipler, en iyi kalitede spermlerin seçilmesini sağlayan mikroorganizma dişi hormonlarından oluşur. Bu sperm yongaları ile sperm, doğal ortamdaymış gibi çalışabilir.

DNA açısından, sağlıklı ve kaliteli spermler bir tarafta, diğer tarafta ise DNA zarar görmüş sağlıksız spermlerdir. Sağlıksız spermlerin tedaviden kaldırılmasıyla, düşük sperm kalitesinden kaynaklanan düşük riski sıfıra düşürür. Embriyonun DNA yapısı sağlıklı ve güçlü olduğundan, implantasyon şansı artar ve gebelik şansı katlanarak artar.