Tüp Bebek Yolu ile Bebek Sahibi Olmanın Riskleri

Kıbrıs Tüp Bebek
Normal yolla gebelik şansı kalmayan kişiler için uygulanan tüp bebek tedavisi günümüz şartlarında oldukça yüksek teknolojiyle Kıbrıs’taki tüp bebek merkezimiz en yüksek sonuçları ortaya çıkartmaktadır. Günümüzde milyonlarca çiftin tüp bebek tedavi yöntemini kullanarak çocuk sahibi olduğu görülmektedir. Tüp bebek işleminde kadından alınan oosit bileşeninin ve erkekten alınan sperm ile laboratuvar ortamında döllenmesi sağlandıktan sonra embriyoyu doğrudan kadının rahmine yerleştirilme işlemidir. Bu işlem tecrübeli ve uygun bir ekip ile yapıldığı zaman başarı şansı bir o kadar fazla artmaktadır. Erkekte sperm sorunu gerçek anlamda ciddi boyutlara ulaştıysa ve halen yapılan aşılama yöntemlerinden herhangi bir sonuç alınamıyor ise tüp bebek tedavisine geçilebilmektedir.

Kadının tüplerinde herhangi bir tıkanıklık, ilerlemiş yaş düzeyi ve yumurtalık hasarı sonucunda doğrudan tüp bebek tedavisine geçilebilmektedir. Tüp bebek tedavisinde çiftlerin her zaman umutlu olmaları ve bunun başarıyla sonuçlanacağı yönünde bir pozitif yaklaşım sergilemeleri başarı şansını artırmaktadır. Bu dönemde gerek psikolojik tedavi gerekse birçok farklı tedavi yöntemlerine ek olarak başvurulabilmektedir. Kısırlık tedavisi oldukça fazla sabır gerektiren ve bu sürecin pozitif anlamda geçmesi gerektiği bir süreçtir. Kadın normal yaşantısına aynı şekilde devam edebilmekte ve hiçbir problem yaşamadan günlük işlerini yerine getirebilmektedir. Asla tüp bebek tedavisi hareketsiz bir yaşam anlamını taşımamaktadır. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre bu tedaviyi tercih ederek son derece memnun kalan milyonlarca çift bulunmaktadır. Ayrıca bu halen daha devam etmekte ve yeni gelişen teknolojilerin yardımıyla oldukça kolay bir hale getirilmektedir.

Tüp Bebek Yolu ile Bebek Sahibi Olmanın Riskleri Nelerdir?
Her tedavide olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de bir takım riskler oluşabilmektedir. Ancak her ne kadar riskli bir tedavi olsa bile oluşabilen risklerin önüne daha öncesinden geçilebilmeli veya anında müdahale edilebilmelidir. Rastlanan riskli problemler çoğu zaman her hastada görülmeyen nadir de olsa bazen ortaya çıkabilen problemlerden ibarettir. Tedavi aşamasında çiftlerin bu sorumlulukları üstlenmesi ve morallerini her zaman en üst seviyede tutarak bu tedaviye karar vermeleri doğrudan oluşabilecek riskleri en az seviyeye indirmiş olacaktır.

En önemli risk faktörleri arasında yer alan tüp bebek tedavisi için kullanılacak olan ilaçların yan etkileridir. Tedavi aşamasında kadından bir veya daha fazla yumurta elde edebilmek için uyarıcı bir takım ilaçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Uygulanan bu ilaç tedavisinde, kadının ruh halindeki değişimler, alerjik reaksiyonlar, karın bölgesinde ağrı gibi bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Böylesi beklenmeyen durumlar ile karşılaşıldığı zaman derhal hiç zaman kaybetmeden hekime bildirilmelidir. Hekiminiz bu doğrultuda tedaviyi sonlandıracak veya bir başka ilaç önererek tedaviye devam etme kararı alacaktır. Risklerin en az seviyeye tutulduğu tüp bebek tedavisinde başarı oranı düşünülerek tüp bebek merkezimizi ve Yıldız Tüp Bebek Ekibimizi gönül rahatlığıyla bu tedaviyi tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Ücretsiz Danışmanlık